Yetkili ECA Servisi: Home FAYDALI BİLGİLER DOĞALGAZ ABONELARİNE ÖNEMLİ UYARI

ECA SERVİSİ BAHÇELİEVLER - ECA KOMBİ SERVİSİ - ECA KOMBİ BAKIMI - ECA KOMBİ ARIZA - ecaservis

DOĞALGAZ ABONELARİNE ÖNEMLİ UYARI

Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Harun Gündüz, mekanik sayaç kullanan doğalgaz abonelerine, adres değiştirdikleri zaman yeni sözleşme yapmaları için uyarıda bulundu.

Gündüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adres değişikliğinde kendi adına sözleşme yapmadan önce aynı adresteki önceki abone adına doğalgaz kullanımını sürdürmenin usulsüz kullanım kapsamına girdiğini söyledi.

Usulsüz kullanımların tespit edilmesi halinde, Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'nin ilgili maddelerindeki yaptırımların uygulanacağını bildiren Gündüz, şunları kaydetti:

''Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kararları uyarınca ve Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'nin Usulsüz Doğalgaz Kullanımı Hükmü'nün 53. maddesi (C) bendine göre, 'Kendi adına sözleşme yapmadan önce, aynı adresteki müşteri adına doğal gaz kullanılması usulsüz kullanım kapsamına girmektedir' denmektedir. Bu nedenle müşterilerimizin söz konusu maddede belirtildiği gibi yasal olmayan ve usulsüz kullanımlar, kurumumuz tarafından belirlendiğinde, yaptırımda bulunuyoruz.''

Gündüz, ancak usulsüz doğalgaz kullanımının tespitinden önce, dağıtım şirketine yeni sözleşme için başvuruda bulunduğunun belgelenmesi halinde, yönetmelikteki yaptırımların uygulanmayacağını bildirdi.

Yeni aboneliğe ilişkin belgeler arasında ev sahibinin tapu ve kimlik belgesi ile kiracının kira kontratı ve kimlik fotokopisinin yer aldığını belirten Gündüz, mekanik sayaç kullanan abonelerin, kendi üzerlerine aboneliği aldırması uyarısını içeren 145 bin adet broşür bastırdıklarını söyledi.

Başkentte 144 bin mekanik sayaç kullanan abone olduğu bildirildi.

ECA YETKİLİ SERVİSİ : GÜRKAN ISITMA

 

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

ZİYARETÇİLERİMİZ

mod_vvisit_counterBugün38
mod_vvisit_counterDün230
mod_vvisit_counterBu Hafta722
mod_vvisit_counterGecen Hafta1893
mod_vvisit_counterBu Ay4427
mod_vvisit_counterGecen Ay7133
mod_vvisit_counterToplam738639